EUROPEAN TREE WORKER

Szkolenie przygotowujące do certyfikacji European Tree Worker jest skierowane do doświadczonych arborystów, których umiejętności pracy na drzewach oraz wiedza na temat drzew i ich pielęgnacji są na zaawansowanym poziomie. Kurs ma na celu uporządkowanie i uszczegółowienie zdobytej dotychczas wiedzy dotyczącej zasad BHP, ratownictwa, technik pracy i sprzętu, pielęgnacji i ochrony drzew, diagnostyki drzew oraz rozpoznawania gatunków roślin zdrewniałych. Egzamin, którym zakończone jest szkolenie jest wymagający – obejmuje zarówno egzamin teoretyczny jak i praktyczny. Część teoretyczna to egzamin pisemny - test 30 pytań i 8 pytań otwartych, egzamin ustny, a także sprawdzian z rozpoznawania gatunków drzew i krzewów. Część praktyczna to egzamin z pracy arborysty na drzewie oraz pracy jako pracownika dołowego. Dodatkowo praktyczne aspekty sprawdzane są w trakcie symulacji, które mogą obejmować sadzenie i przesadzanie drzew, projektowanie wiązań drzew, diagnostyki drzew, technik riggingu czy ratownictwa.

2. Program szkoleniowy składający się z czterech modułów – 56 - 64 h

• Uczestnik szkolenia ma obowiązek posiadać dokumenty do wglądu dla supervisora oraz organizatora w dniu egzaminu oraz dzień wcześniej

• podpisanie umowy o świadczeniu usług szkoleniowych

• podpisanie oświadczenia o przyjęciu ryzyka stanowiącego załącznik do umowy

• wpłacona zaliczka w wysokości 1500 zł ( w tytule przelewu proszę podać nazwę szkolenia oraz termin)

• ukończony kurs potwierdzający umiejętności pracy na linach np.: Poziom A, skt A , IRATA, OTDL, NTCP lub tożsamy

• ukończony kurs potwierdzający umiejętności ścinki sekcyjnej drzew np. Poziom B, skt B lub tożsamy

• ukończony kurs pilarz-drwal lub tożsamy

• badania lekarskie do pracy na wysokości lub podpisane na miejscu oświadczenie o braku przeciwskazań do pracy na wysokości.

• ukończony kurs pierwszej pomocy.

• ukończone szkolenie z zakresu ratownictwa wysokościowego – może być uwzględnione w programie wymienionych powyżej szkoleń.

• 56h - 64 (8 dni × 8 h) + egzamin. Podany czas dotyczy opcji udziału w wszystkich modułach tematycznych. Udział w zajęciach przygotowawczych nie jest obowiązkowy. Jest dobrowolny dla tych którzy muszą się doszkolić w danej tematyce.

• powierzchnia drzewostanu w okolicy wyznaczona na dany kurs

Terminarz szkoleń jest dostępny pod adresem - terminarz.

7. Cena

• 1230 zł brutto / wybrany moduł tematyczny + 3100 zł brutto za egzamin

• materiały szkoleniowe

• wytyczne egzaminacyjne wysyłane drogą elektroniczną

9. Wyposażenie własne uczestnika:

Uczestnik ma obowiązek posiadać własne wyposażenie wspinaczkowe oraz odpowiednią odzież ochronną. Sprzęt powinien umożliwić wykonanie prac w zakresie cięć pielęgnacyjnych w koronie drzewa bez względu na jego strukturę czy wielkość. Wyposażenie również powinno umożliwiać wykonanie akcji ratowniczej.

• Sprzęt wspinaczkowy:

• uprząż zgodna z normą: EN 813, EN 566, EN 361 (opcjonalnie)

• liny: SRS (SRT) minimum 60m oraz MRS (DRT) 45m - zgodne z normą EN 1891 typ A

• karabinki zgodne z normą: EN 362

• linki pomocnicze zgodne z normą: EN 795 lub EN 566

• pętle taśmowe zgodne z normą: EN 795 lub EN 566

• przyrządy asekuracyjno zjazdowe dopuszczone do pracy zgodne z normą: EN 341 typ 2 klasa A, EN 12841 typ C, EN 1891 A, EN 358

• urządzenia do nadawania pozycji pracy zgodne z normą: EN 358, EN 1891 typ A, EN 567

• kask zgodny z normą: EN 397

• Odzież:

• buty z cholewką powyżej kostki

• okulary ochronne zgodne z EN 166 lub osłona twarzy przy kasku