Obsługa Air Spade

Szkolenie z zakresu obsługi Air Spade daje możliwość poznania urządzenia, które służy do wykonywania precyzyjnych prac ziemnych przy użyciu sprężonego powietrza o ciśnieniu 7 bar.
Każdy uczestnik kursu będzie indywidualnie mógł przetestować pracę lancą, która rozluźnia  oraz wydmuchuje glebę spomiędzy nawet najdrobniejszych korzeni drzew, nie uszkadzając ich. Jednocześnie pozwala na wykonywanie prac ziemnych w pobliżu różnego rodzaju instalacji ukrytych pod ziemią. W trakcie szkolenia zostanie przeprowadzone badanie drzew inklinometrem przed oraz po zabiegach, w celu uwidocznienia wpływu zagęszczenia gleby na zakotwienie w gruncie. Kursanci po odbyciu szkolenia są w stanie bezpiecznie oraz efektywnie korzystać z lancy powietrznej, niezależnie od rodzaju gruntu, wielkości czy dojrzałości drzewa.

Zdobyte umiejętności pozwolą na rozpoczęcie pracy przy:

• rozluźnianiu gleby wszędzie tam gdzie została ona zagęszczona poprzez poruszanie się samochodów lub ciężkiego sprzętu

• wymianie gleby i napowietrzenia strefy korzeniowej

• wykonaniu nawożenia wielopunktowego dużych drzew (jest to zabieg równie ważny jak wymiana gleby czy jej rozluźnienie po procesie inwestycyjnym)

• wykonywaniu wykopów w jak najmniej inwazyjny sposób podczas kładzenia instalacji ogrodowych lub parkowych w pobliżu drzew

2. Program szkoleniowy

• Zajęcia teoretyczne

• Zasady działania urządzenia Air Spade

• Wady i zalety powietrznej lancy

• BHP podczas pracy urządzenia

• Korelacje stabilności drzewa w gruncie, a prace Airspade

• Zajęcia praktyczne

• Użytkowanie urządzenia

• Praca w różnego rodzaju gruncie

• Zasady poprawnego odkrywania systemu korzeniowego w zależności od wielkości i wieku drzewa

• Badanie inklinometrem drzewa przed zabiegami oraz po zabiegach

• podpisanie umowy o świadczeniu usług szkoleniowych

• wpłacona zaliczka w wysokości 50 % ceny szkolenia ( w tytule przelewu proszę podać nazwę szkolenia oraz termin)
    Wpłatę należy wykonać najpóźniej 2 tygodnie przed rozpoczęciem szkolenia. W razie rezygnacji ze szkolenia zaliczka nie będzie zwracana.  Zaliczkę można przesunąć na inny termin szkolenia zgodnie terminarzem szkoły w razie rezygnacji z terminu szkolenia do 5 dni przed szkoleniem. W razie rezygnacji ze szkolenia w terminie krótszym niż 5 dni przed szkoleniem, zaliczka przepada.

• 1 dzień - 8 h

• Terminarz szkoleń jest dostępny pod adresem - terminarz

• Terminu również ustalamy indywidualnie

7. Cena

• 2100 zł brutto

• maska FFP2

• okulary ochronne

9. Wyposażenie własne uczestnika:

• wygodny strój odpowiedni do zajęć terenowych / ubiór przeciwdeszczowy oraz odzież do zmiany po zajęciach

• rękawice nie ograniczające ruchów (polecamy tzw. ogrodniczki) - można zakupić na miejscu

• wygodne buty z cholewką powyżej kostki – robocze lub trekkingowe.