Tego kursu nie można już zarezerwować.

Pilarz Drzew Ozdobnych - zjazd 1

ZJAZD 1 - kontrola sprzętu, wiązania drzew, techniki pracy w koronie (2 dni) - 24-25.04.2024 r.

• Zakończony

Szkolenie pilarz drzew ozdobnych jest przeznaczone dla osób, które chciałyby rozpocząć praktykę przy pracach związanych z drzewami i zdobyć wiedzę na temat niezmiernie ciekawych organizmów jakimi są drzewa . Kursanci będą mieli okazję poznać podstawowe informacje na temat biologii i fizjologii tych roślin. Dowiedzą się o regulacjach prawnych dotyczących pielęgnacji i wycinki drzew a także sposobach ich zabezpieczania na placu budowy. Poznają też efektywne metody ich sadzenia i przesadzania. W trakcie kursu przewidziana jest nauka podstawowej diagnostyki stanu zdrowotnego drzew. W trakcie szkolenia uczestnik poznaje metody oraz narzędzia stosowane podczas diagnostyki drzew, uczy się dobierania odpowiednich zabiegów pielęgnacyjnych oraz zabezpieczających drzewa, a także podstawowej oceny bezpieczeństwa drzewa w danym otoczeniu. Szkolenie obejmuje obsługę pilarki spalinowej i daje możliwość zapoznania się z technikami pracy pilarką. W trakcie kursu uczestnicy mają okazję poznać sprzęt - jego działanie, obsługę i konserwację. Kursanci są zaznajamiani z zasadami BHP dotyczącymi pracy pilarką, a także prawidłową organizacją pracy. Poznają różne techniki okrzesywania ściętych drzew a także przerzynki drewna. Szkolenie pozwoli rozpocząć praktykę przy pracach związanych z drzewami.